MILITARY MUZEUM

LVÍČEK MÍRA

Lvíček Míra dětem

klikni na obrázek a zahraj si MÍROVO PEXESO

Zdravím všechny přátele, proč se jmenuji MÍRA :

Miroslav je jméno slovanského původu. Vykládá se jako "mírumilovný, proslavený mírem". to je i mé poslání, pomáhat dětem, tam kde míru právě mnoho není. Také cestuji se strejdama i tetama vojákama AČR do vojenských misí např. Afghánistánu a přináším z tohoto putování informace ve svých komiksech! Také pořádám nebo se aktivně účastním mnoha naučně-zábavných akcí, kde učím děti zdravovědě a turistickým dovednostem "STAŇ SE MALÝM PRŮZKUMNÍKEM". V poslední době se učíme jak se chovat v krizových situacích jako jsou třeba povodně, požár a další.

PROSTĚ SI SE MNOU MŮŽETE UŽÍT MNOHO ZÁBAVY, POUČENÍ, ALE HLAVNĚ POMÁHÁME S MÍROVÝM ÚSMĚVEM

Spatřil jsem světlo světa 1.11.2011 v MILITARY MUZEU GENERÁLA SERGĚJE JANA INGRA ve Vlkoši

VÁŠ LVÍČEK MÍRA


POZDRAVY OD ZNÁMÝCH OSOBNOSTÍ 

AKTUÁLNÍ VYHLÁŠENÁ OPERACE LVÍČKA MÍRY

MOMENTÁLNĚ NEMÁM VYHLÁŠENOU ŽÁDNOU OPERACI A ODPOČÍVÁM DOMA V MILITARY MUZEU


LVÍČEK MÍRA - CHOVÁNÍ V KRIZOVÝCH SITUACÍCH

EDUKATIVNÍ PROGRAM V MILITARY MUZEU

Tento edukativní program je připraven pro návštěvníky Military muzea. Zde jsou připraveny rollupy, kde je podrobně popsáno jak se chovat - chránit v krizových situacích (požár, povodeň či zamořený prostor)

 Pro návštěvníky jsou připraveny pracovní listy

- RODINNÝ HAVARIJNÍ PLÁN

- EVAKUAČNÍ ZAVAZADLO

dále ukázka potravin s extrémní trvanlivostí

Kdo je připraven, není překvapen!


OPERACE LVÍČKA MÍRY - POMÁHÁME S MÍROVÝM ÚSMĚVEM

AKTIVNÍ POMOC ČI HUMANITÁRNÍ SBÍRKY ŠKOLNÍCH POTŘEB NEBO DROBNÉHO ZDRAVOTNICKÉHO MATERIÁLU

od svého zrodu k dnešnímu dni se naše pomoc pohybuje v řádu 1000 kg a 167 600,- Kč a to jen díky vám všem "srdcařům"

REPORT: 31. 1. 2020 - "Pro nemocného vojáka strejdu Karla S. se nám společně se studenty Klvaňova gymnázia (kvinta A) podařilo získat na Charitativním jarmarku a  X. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě dalších          27 600,- Kč. Věříme, že mu aspoň trochu tyto peníze zase pomohou v jeho nelehké životní situaci. Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC! "

Váš Lvíček Míra

REPORT: 11. 1. 2019 - "Pro nemocného vojáka strejdu Karla S. se mně podařilo získat na IX. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě 20 000,- Kč. Věřím, že mu aspoň trochu tyto peníze pomohou v jeho nelehké životní situaci. Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC! "

Váš Lvíček Míra

REPORT: 19. 1. 2018 - "Pro děti z Ukrajinské Koločavy se mně podařilo získat na VIII. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě 4000,- Kč na nákup školních potřeb, ale také další užitečné věci jako pc tiskárnu, tablet a televizi. Také se do akce aktivně zapojila Palebná baterie AZ 13. dělostřelecký pluk "JASELSKÝ"  z Jinců a zaslala mě velkou krabici školních potřeb. Do FB dražby věnovali strejdové a tety svoje speciální triko.

Celkový výsledek byl 8 000.- Kč

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! " 

Váš Lvíček Míra

REPORT: 18. 11. 2017 - CESTA PODĚKOVÁNÍ, ÚCTY A POKORY 11.11.2017 vlastně pro nás ještě neskončila! Ve "FB dražbě" našich jedinečných nášivek a odznáčku poppy 2017 z cesty se můžou naši IDILIDI ( 99. oddílu Lesní moudrost Kyjov. Oddíl je součástí občanského sdružení YMCA T.S.) radovat. Do jejich skromného rozpočtu přibude 2500,- na činnost. Jak říkám "Pomáháme s Mírovým úsměvem" a jak říká táta PODĚKOVAT NENÍ SLABOST !

Tedy výherci veřejně DĚKUJI

Váš Lvíček Míra

REPORT: 27. 3. 2016 - "Tohle byla kamarádi velmi úspěšná, i když smutná dražba, jelikož výtěžek putoval dvěma malým dětem, kterým umřela maminka, která byla válečná veteránka a sloužila u 42. Mpr. "Svatováclavský" v Táboře. Díky velkému srdci strejdů a tet z Pěší roty AZ 111. Strážního praporu KVV Praha bylo celkově předáno 11 000,- Kč. Dařila se láhev vína s osobním věnováním od tety, známé zpěvačky Věry Špinarové.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček Míra

REPORT: 5. 8. 2016

LVÍČEK MÍRA "CÉDÉČKO ZA CHLEBA"
VYVOLÁVACÍ CENA 300,- = 45 KUSŮ CHLEBA

Rychlá FB akce, kdy prodáváme CD s věnováním pro mne Lvíčka Míru s originál podpisy. Třeba teta Radka Fišarová nebo strejdové ze skupiny Argema. Z prodeje kupujeme chleba pro zdejší sirotky, kterých je tu víc než mravenců

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček MíraREPORT: 16. 6. 2016

VII. Operace Lvíčka Míry "školní a drobný zdravotnický materiál pro afghánské děti" 2016

Kamarádi, i když jsem s tetou Péťou už víc jak půl roku v Africe, nezapomínáme doma s našima ani na děti v Afghánistánu! Tento týden bude tato sbírka převzata členem CIMIC/PSYOPS , který bude následující půl rok operovat v Afghánistánu a tuto sbírku školních potřeb a drobného zdravotnického materiálu bude distribuovat. Máme toho okolo 110 KG a to díky ochotě dárců z celé republiky. Díky moc za pomoc Lvíček Míra toho času v Africe

REPORT: 15. 1. 2016

"Pro středoafrické děti, které žijí v místě působení mise tety Péti se mně opět podařilo získat na VI. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě a taky předvánočním prodejem dřevěných známek Lvíčka Míry krásných 19 000,- Kč. Tyto peníze převzala teta Péťa sama, když přijela na 14 denní dovolenou, jelikož celá mise v Africe je na jeden rok.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček Míra

REPORT: 10. 1. 2016

FACEBOOKOVÁ DRAŽBA LVÍČKA MÍRY

"ŠERPA TETY ZUZKY HEJDOVÉ S VLASTNORUČNÍM PODPISEM"

"Pro středoafrické děti, které žijí v místě působení mise tety Péti se mně podařilo získat 5 000,- Kč.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček Míra

REPORT: 1. 8. 2015

VI. OPERACE LVÍČKA MÍRY "ŠKOLNÍ POTŘEBY+ZDRAVOTNÍ MATERIÁL PRO AFGHÁNSKÉ DĚTI"

Zdravím Vás všechny kamarády, před několika dny strejda Jakub poslal fotky jak probíhá distribuce poslední V.OPERACE LVÍČKA MÍRY. Je to jistě pro Vás všechny důkaz, že materiál, který se sesbíral u našich v MILITARY MUZEUM generála SERGĚJE JANA INGRA VLKOŠ u KYJOVA přišel do správných rukou, tam kde pomáhá. Dál strejda napsal, že moc všem děkuje a že je to super, že to prostě pomáhá! Dětí ve školách přibývá, což je bezva a tak jsem se rozhodl pro vyhlášení další již VI. OPERACE LVÍČKA MÍRY. Děkuji všem, kdo tuto dobrou a již tradiční věc podpoří. Sbírat se budou jak školní potřeby tak drobný zdravotnický materiál. Pokud si nebudete jistí, klidně napište, odpovíme všem. Hezký den Váš Lvíček MÍRA

Nakonec bylo jednotce CIMIC/PSYOPS AČR předáno na 120 kg materiálu

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra 

REPORT: 15. 1. 2015

"Pro afghánské děti, které žijí v místě působení mise AČR se mně opět podařilo získat na V. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě 11 000,- Kč. Díky za podporu tetě Jarmile Machačové, strejdům skokanům na lyžích, ARMÁDNÍ DUKLE a Duchovní službě AČR za věci věnované do dražby. Jednotce CIMIC/PSYOPS AČR předáno 550 Us dolarů.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček Míra


REPORT: 17. 11. 2014

V. OPERACE LVÍČKA MÍRY - ŠKOLNÍ POTŘEBY PRO AFGHÁNSKÉ DĚTI II.

Kamarádi, přátelé, příznivci Lvíčka Míry. Vzhledem k tomu co jsem mohl vidět a zažít při svých putování v Afghánistánu a budou brzy u nás vánoce, což jsou svátky klidu, míru a vzájemného obdarovávání tak jsem se rozhodl uspořádat další sbírku a to školních potřeb pro afghánské děti. TUŽKY, PASTELKY, PROPISKY, PRAVÍTKA A SEŠITY VŠEHO DRUHU. 
PROSÍM VŠE JEN NOVÉ!
Dětí je tam jako v mraveništi a těchto věcí se zde pořád nedostává! DĚKUJI ZA POMOC, VÁŠ LVÍČEK MÍRA

 Nakonec bylo jednotce CIMIC/PSYOPS AČR předáno na 130 kg materiálu

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra

REPORT: 19. 1. 2014

"Pro afghánské děti, které žijí v místě působení mise AČR se mně opět podařilo získat na IV. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě 20 000,- Kč. Díky za podporu tetě Jarmile Machačové, strejdovi Kubovi Jandovi, ARMÁDNÍ DUKLE a Duchovní službě AČR za věci věnované do dražby. Jednotce CIMIC/PSYOPS AČR předáno 1000 Us dolarů.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček Míra

REPORT: 15. 1. 2014

IV. OPERACE LVÍČKA MÍRY " DROBNÝ ZDRAVOTNICKÝ MATERIÁL PRO AFGHÁNSKÉ DĚTI"

Kamarádi, přátelé, příznivci Lvíčka Míry. Je to několik dní co volal strejda voják z Afghánistánu, jestli bych nemohl zase pomoct afghánským dětem,. Potřebují totiž obvazy a náplasti na své bolístky, jsou stejně divoké jako děti u nás v Česku. Vzhledem k tomu co už jsem mohl vidět a zažít tak jsem se rozhodl uspořádat sbírku a to drobného zdravotnického materiálu pro afghánské děti. OBVAZY, NÁPLASTI I ZUBNÍ KARTÁČKY VŠEHO DRUHU A VŠE NOVÉ. Nakonec bylo jednotce CIMIC/PSYOPS AČR předáno na 110 kg materiálu

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra

REPORT: 19. 1. 2013

"Pro afghánské děti, které žijí v místě působení mise AČR se mně opět podařilo získat na III. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě 14 000,- Kč. Díky za podporu tetě Báře Špotákové a strejdovi Ondrovi Synkovi za věci věnované do dražby.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček Míra

REPORT: 20. 9. 2013

MATERIÁLNÍ PODPORA LESNÍ ŠKOLKY "RADOVÁNKY" V KYJOVĚ

AHOJ KAMARÁDI, 2. NAROZENINY MÁM SICE AŽ 1.LISTOPADU, ALE JIŽ TEĎ JSEM SE ROZHODL OBDAROVAT DALŠÍ ŠKOLIČKU JE TROCHU ZVLÁŠTNÍ, TOTIŽ LESNÍ, ZAČÍNÁ SVŮJ PROVOZ A POTŘEBUJE POMOC.

Díky FB komunitě (Podpořme České Vojáky) udělám mnoha dětem zase radost 

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra

REPORT: 11. 11. 2013

III. OPERACE LVÍČKA MÍRY - HRAČKY PRO DĚTSKÉ CENTRUM MO 2013

AHOJ KAMARÁDI, PŘIDEJTE SE K NÁM !!!
Chceme podpořit dětské centrum MO
SBÍRÁME DO POLOVINY PROSINCE
autíčka, plyšáky, panenky, skládačky, stavebnice, kreslící potřeby, dětské knížky, hračky na písek. Velikánská pomoc byla on klubu GYTA Kyjov, to jsou malé gymnastky.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra  

REPORT: 8. 7. 2012

II. OPERACE LVÍČEK MÍRA

 " ŠKOLNÍ POTŘEBY PRO AFGHÁNSKÉ DĚTI "

Mé putování po Afghánistánu se překulilo do druhé poloviny, vzhledem k tomu co jsem mohl vidět a zažít tak jsem se rozhodl uspořádat ještě jednu sbírku a to školních potřeb pro afghánské děti. TUŽKY, PASTELKY, PROPISKY, PRAVÍTKA A SEŠITY VŠEHO DRUHU. Dětí je tu jako v mraveništi a těchto věcí se zde pořád nedostává! DĚKUJI ZA POMOC, VÁŠ LVÍČEK MÍRA, toho času v Afghánistánu. CELKEM SE PODAŘILO ODESLAT 200 kg školního materiálu 

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra

REPORT: 14. 4.2012

POCHOD S ÚSMĚVEM LVÍČKA MÍRY

"Pro všechny účastníky v cíli pochodu byla zdarma připravena "šlapačka" a taky pravé tábornické občerstvení v podobě špekáčku na ohni. Stonožce jsem zaslal 1000,- Kč a do sbírky přibylo několik desítek zubních kartáčků.

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra

 

REPORT: 10. 4. 2012

I. OPERACE LVÍČKA MÍRY " ZUBNÍ KARTÁČEK PRO AFGHÁNSKÉ DĚTI"

"Afghánské děti si nemají čím čistit zuby, jelikož si nemohou dovolit koupit zubní kartáček. Jistě každý víme, jak to bolí, když je v zubu kaz. Řekl jsem si, že jim musím pomoci." Předání humanitární sbírky do rukou příslušníků CIMIC AČR. Právě ti mají v misích za úkol komunikovat s místními samosprávami a pomáhat domácímu obyvatelstvu. Lvíček Míra pro ně během pár měsíců sesbíral téměř 1400 zubních kartáčků, které budou moci distribuovat afghánským dětem. 

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC !

Váš Lvíček Míra

REPORT: 20. 1. 2012 - "Pro afghánské děti, které žijí v místě působení mise AČR se mně podařilo získat na II. Dobovém plese 1.Republiky - Protektorátu BaM v charitativní dražbě 12000,- Kč. Prostředky jsem zaslal na účet STONOŽKY

Všem, kdo podpořil mé úsilí DÍKY MOC ZA POMOC ! "

Váš Lvíček Míra